Zamieszanie wokół „gwiazdki Michelin” dla restauracji Magdy Gessler. Okazuje się, że wcale jej nie było

Materiały prasowe.

W internecie lotem błyskawicy rozeszła się wiadomość o przyznaniu prestiżowej gwiazdki Michelin dla warszawskiej  restauracji „U Fukiera” należącej do Magdy Gessler. Dziennikarze bazowali na nie do końca jednoznacznych wpisach w jej mediach społecznościowych. Ostatecznie okazało się, że na swoją gwiazdkę Michelin Gessler musi jeszcze poczekać.

Magda Gessler zamieściła na swoim Instagramie wideo uwieczniające moment, gdy ekipa restauracji dowiaduje się o przyznaniu upragnionej gwiazdki, nie ma w nim jednak mowy, o jaką gwiazdkę chodzi. Jej wpis mógł sugerować jednak, że chodzi o gwiazdkę Michelin dla jej lokalu.

„W nadziei na jeszcze więcej gwiazdek Michelin! Oby kolejna wkrótce! Jestem przekonana, że wszyscy Twoi wierni smakosze myślą podobnie” – napisała Magda Gessler, oznaczając w poście Przemysława Klimę. Dziennikarze błędnie powiązali go z restauracją „U Fukiera” i to stało się przyczyną całego zamieszania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)

Do tej pory tyko dwie restauracje w Polsce zostały wyróżnione gwiazdkami Michelin – „Atelier Amaro” oraz „Senses”.  Jedynym w Polsce szefem kuchni z gwiazdką Michelin i współwłaścicielem restauracji „Bottiglieria 1881” jest Przemysław Klima. To właśnie on siedzi obok Gessler na kolejnym zamieszczonym zdjęciu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)

Portale internetowe szybko obiegła wiadomość o przyznaniu restauracji „U Fukiera” pierwszej gwiazdki Michelin. Ostatecznie okazało się, że nie jest to prawdą, choć Gessler rzeczywiście nagrodę dostała. Dopiero wpis zamieszczony przez restaurację U Fukiera wyjaśnia, co w rzeczywistości przyznano restauracji Gessler.

„Prestiżowe wyróżnienia Michelin dla restauracji w Polsce zostały przyznane. Restauracja »U Fukiera« po raz kolejny otrzymała specjalne uznanie inspektorów najsłynniejszego przewodnika na świecie. W tym roku dzięki ciężkiej pracy Magdy Gessler i jej całego zespołu ponownie zostały przyznane aż dwa komplety sztućców oraz dodatkowo talerz Michelin za wysokiej jakości kuchnię! To dla nas zaszczyt i ogromny sukces! Jesteśmy bardzo szczęśliwi i cieszymy się, że nasza praca przyniosła tak wspaniały efekt” – czytamy.

Magda Gessler zamieściła też kolejny post, w którym poinformowała o zdobytym wyróżnieniu.

– Dostałam wyróżnienie „Michelin” za osobowość znaczącą na świecie, za głoszenie znaczenia kuchni polskiej i międzynarodowej – napisała.

Podczas tego samego wieczoru szef kuchni restauracji „Bottiglieria 1881” Przemysław Klima otrzymał nagrodę Prix au Chef de L’Avenir.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)

Gwiazdki przyznawane przez francuski przewodnik gastronomiczny Michelin uchodzą za najbardziej prestiżowe wyróżnienie kulinarne na świecie. Jedna oznacza restaurację dobrą, dwie rewelacyjną, trzy wyjątkową. Inspektorzy oceniają wyłącznie kuchnię pod względem użytych składników, sposobu podania i smaku. Do tej pory restauracja U Fukiera mogła poszczycić się sztućcami Michelin, a więc niższej rangi wyróżnieniem przewodnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj