We Władysławowie spłonęła znana restauracja. Z charakterystycznego budynku zostały zgliszcza

Jeśli wypoczywaliście we Władysławowie, być może kojarzycie restaurację „Szpinak” mieszczącą się w charakterystycznym budynku przy ulicy Starowiejskiej. Niestety, zostały po nim tylko zgliszcza. W obiekcie doszło do niszczycielskiego pożaru.

Pożar wybuchł w czwartek nad ranem, jak relacjonowali strażacy, „z informacji wynikało, że cały budynek jest w ogniu”. Gdy zastępy dojechały na miejsce, zajęte żywiołem było całe piętro. W chwili wybuchu ognia w budynku znajdowała się jedna osoba, nie odniosła obrażeń. Przyczyna pożaru jak na razie nie została podana. Niestety, restauracja spłonęła doszczętnie. To ogromny cios dla właścicieli, szczególnie, że nad morzem właśnie zaczyna się sezon.

„To właśnie dziś mieliśmy symbolicznie rozpocząć sezon – byliśmy gotowi, uśmiechnięci i pełni energii na kolejne lato z Wami. Lecz – jak już pewnie wiecie – nad ranem, nasza restauracja doszczętnie spłonęła. W związku z tym smutnym dla wszystkich wydarzeniem, jesteśmy zmuszeni zawiesić naszą działalność do odwołania” – przekazała ekipa „Szpinaku”.

Ruszyła zbiórka na odbudowę restauracji. Możecie ją znaleźć tutaj. Właściciele szacują, że odbudowa pochłonie około 300 tys. zł.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Straży Pożarnej we Władysławowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj