W przyprawie do dań chińskich wykryto szkodliwą substancję. Nie należy jej używać

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w związku z wykryciem tlenku etylenu w przyprawie do dań chińskich. Substancja ta jako składnik żywności jest zakazana w Unii Europejskiej ze względu na swoją szkodliwość.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Heuschen & Schrouff Oriental Food wycofaniu jednej partii przypraw z powodu wykrycia tlenku etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Nazwa produktu: Chińska Przyprawa Pięć Smaków 400 g LOBO. Data minimalnej trwałości: 20.08.2021. Dystrybutor: Heuschen&Schrouff OFT B.V. KE Landgraaf 6370, Niderlandy. Kraj pochodzenia: Tajlandia

Firma Heuschen & Schrouff Oriental Food podjęła decyzję o konieczności wycofania wskazanej partii produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu w Polsce. Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj