Tragedia w „Kuchennych rewolucjach”. Szefowa kuchni zmarła po zakończeniu nagrań

Fot. Kuchenne Rewolucje.

Widzowie „Kuchennych rewolucji” zauważyli, że najnowszy odcinek wyemitowany w czwartek w telewizji TVN został dedykowany pani Marzenie Koniuszy, szefowej kuchni w Barze Agata w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety, kobieta, którą zachwyciła się Magda Gessler, zmarła 20 września 2021 roku w wieku 59 lat, wkrótce po zakończeniu zdjęć. Nie zobaczyła odcinka ze swoim udziałem.

Tuż przed emisją odcinka pani Marzenę w mediach społecznościowych wspomniała Magda Gessler.

– Kochani… dziś Kuchenne Rewolucje dla mnie szczególne. (…) W Gorzowie Wielkopolskim spotkałam nadzwyczajną osobę Marzennę.. dobrą, skromną i z wielkim talentem!! Ale pod nadzorem :((( Niedocenioną, nieopłacaną. Ptak zamknięty w klatce, który nie może rozwijać skrzydeł napisała restauratorka.

Post zamieściła także córka pani Marzeny, która także wzięła udział w odcinku.

– Mamuś, i tak razem dziś będziemy oglądać, bo jesteś przy Nas. My o tym wiemy.

Bara „Agata” w Gorzowie Wielkopolskim to gastronomiczna legenda tego miasta – działa od 1965 roku. Obecnie jest własnością miejscowego klubo sportowego, który jednak niezbyt dobrze radził sobie z jego prowadzeniem, co w efekcie skutkowało postępującym spadkiem liczby klientów i nadchodzącym bankructwem. Menager o pomoc poprosił więc Magdę Gessler. Gdy restauratorka pojawiła się na miejscu, zastała nie tylko niezbyt smaczną kuchnię, ale też brud, stare sprzęty i źle wynagradzanych pracowników.

Od 40 lat w barowej kuchni pracowała pani Marzena. Magda Gessler dostrzegła w niej ogromny potencjał i serce do gotowania. Trudna rewolucja zakończyła się sukcesem.

– Koncepty barów mlecznych to wspaniała forma karmienia. Być może pierwszy raz w kuchennych nie zmieniłam nazwy miejsca.. Zostawiłam Bar Mleczny „Agata”.. dodałam tylko „…od 1965” czyli od roku powstania. Bo to miejsce kultowe …historia Gorzowa. Historia wielu ludzi. Nie chciałam wymazywać przeszłości, tylko ją wydobyć od nowa. Udało się a w nagrodę otrzymałam talent – odkryłam Marzennę! – wspomina Magda Gessler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj