Robert Makłowicz tworzy własną markę produktów spożywczych. Powstała nowa spółka

Fot. facebook.com/robertmaklowiczofficial

Znany kucharz, podróżnik, autor książek i krytyk kulinarny stawia na nowy biznes. Powstała spółka Makłowicz i Synowie. Będzie dystrybuować, a w przyszłości także produkować produkty spożywcze pod własną marką.

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spółki Pamapol i Propinquus złożyły wspólnie wniosek w sprawie utworzenia spółki Makłowicz i Synowie. Będzie importować i dystrybuować, a w przyszłości także produkować: konserwy mięsne, dania gotowe, zupy (z wyłączeniem zup instant), smarowidła (pasztety i smalce, pasty warzywne, hummusy), sosy (bez sosów instant), makarony, warzywa konserwowe, oliwy oraz kanapki.

Fani Roberta Makłowicza dotychczas mogli znaleźć w sklepach m.in. gotowe sosy firmowane jego nazwiskiem. Są one jednak wytwarzane przez firmę Roleski.

W spółce Makłowicz i Synowie podmiotem dominującym jest firma Pamapol produkująca m.in. różnego rodzaju dania gotowe i przetwory. Propinquus to z kolei spółka, której udziałowcami są członkowie rodziny Roberta Makłowicza.

Robert Makłowicz prowadził w telewizji serię programów kulinarno-podróżniczych. Obecnie realizuje odcinki w ramach własnego kanału na YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj