Robert Lewandowski otworzył ogromną restaurację w Warszawie. Co w menu i jakie są ceny?

Foto: materiały NINE's Restaurant & Sports Bar.

Pisaliśmy już o restauracjach „króla TVN”, czyli Kuby Wojewódzkiego, teraz w jego ślady poszedł król footballu Robert Lewandowski. Jest współwłaścicielem lokalu, który właśnie otworzył swoje podwoje w Warszawie. Sprawdziliśmy, co oferuje w menu i ile trzeba za to zapłacić.

Szlaki na rynku spożywczo-gastronomicznym wcześniej przetarła Anna Lewandowska. Żona Roberta Lewandowskiego działa w branży zdrowej żywności, suplementów i cateringowej. Rodzinny biznes powiększy się więc o restaurację. Nine’s to lokal sportowy w pełnym tego słowa znaczeniu z wielkimi telebimami, widownią ze stadionowych krzesełek i całą kolekcją oryginalnych pamiątek i gadżetów. Obiekt jest wielopoziomowy, mieści się w Browarach Warszawskich, ma powierzchnię 3300 i składa się części barowej oraz restauracyjnej.

„3 lata przygotowań, miesiące testów, by w końcu Was przywitać (…)” – pisze ekipa restauracji na swoim profilu.

Nas jednak najbardziej interesuje, co można zjeść u kapitana reprezentacji Polski – potrawy wydają aż trzy kuchnie. Menu jest kosmopolityczne, a niektóre pozycje brzmią bardzo intrygująco. Za kulinarną stronę przedsięwzięcia odpowiada Tadeusz Muller, syn Magdy Gessler. Ceny może nie należą do najniższych, ale warszawskim rynku gastronomicznym raczej nieb powinny szokować.

„Menu NINE’S to inspiracja kuchnią amerykańską w połączeniu z azjatyckim i polskim twistem. Karta Dań jest propozycją dla fanów lekkich przekąsek, doskonałych skrzydełek, a także zaskakujących smakiem i formą wydania burgerów” – zachwala restauracja.

 

Sztandarową specjalnością restauracji są wypiekane na miejscu precle w kształcie cyfry 9, czyli tej samej, z którą występuje Robert Lewandowski. Poza nimi w menu baru sportowego królują amerykańskie burgery. Klasyczny, serwowany razem z frytkami i sałatką kosztuje 37,90 zł. Ceny burgerów z miażdżoną wołowiną zaczynają się od 42,90 zł. Ciekawie zapowiada się „zdrowa miska” ze składnikami w kolorze purpurowym – to m.in. kalafior, ziemniaki, kapusta, rzodkiew i sałata rzymska, a całość wieńczą krewetki lub na przykład roślinny kurczak – za 37,90 zł. Można zamówić też skrzydełka w 9 smakach (27,90 zł), szarpaną wołowinę z frytkami (24,90 zł) albo tatra za 39,90 zł.

Restauracja proponuje na przykład tajlandzkie carpaccio za 34,90 zł, całego pieczonego na złoto młodego kurczaka za 45,90 zł, grillowanego schabowego z kością (39,90), żeberka wieprzowe w glazurze (59,90 zł), czy też meksykański siekany rostbef – 37,90 zł.

W karcie oczywiście są też desery oraz spora selekcja alkoholi, a nawet tłoczone na miejscu mleko migdałowe.

Restauracja ma już pierwsze opinie gości: „Rewelacja. Światowa klasa pod względem jedzenia i obsługi” – zachwala jeden z nich.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj