Rewolucja w McDonald’s. Będą nowe opakowania burgerów, frytek i całej reszty

Fani McDonald’s przyzwyczajeni do tego, że w restauracjach należących do sieci zawsze dostają to samo, muszą przygotować się na zmiany. Gigant fast foodu na całym świecie wprowadza nowe opakowania swoich produktów.

Design nowych opakowań jest bardzo prosty i estetyczny, a jednocześnie wpisujący się w nowoczesne trendy graficzne. Dla McDonald’s zaprojektowała je firma Pearlfisher.

Nowe opakowania ozdobione są minimalistyczną grafiką sugerującą, jakie potrawy zawierają: bułeczki sezamowe na pudełku Big Maca, ociekający ser na pojemniku Quarter Pounder Deluxe, niebieskie fale owijające muszlę ma Filet-o-Fish, żółte kółko na opakowaniu Egg McMuffin, przypominające żółtko i wschodzące słońce,  frytki z nadrukiem z tyłu pudełka French Fry.

– Naszym zadaniem było dowiedzieć się, co jest naprawdę wyjątkowego w każdym elemencie menu, aby zaprojektować system, który ułatwi innym robienie tego samego – powiedział dyrektor kreatywny Pearlfisher Matt Sia. – Piękno tkwi w prostocie kultowych pozycji menu McDonald’s. Naszym celem było znalezienie najbardziej wyjątkowego, rozpoznawalnego i kultowego wyrazu każdego z nichcelebrowanie ich w sposób wywołujący uśmiech na twarzy – dodał.

– Ożywianie poprzez prostą ilustrację pozwala na to, aby opakowanie było unikalne funkcjonalnie, łatwe do zidentyfikowania, estetycznie minimalne i, co najważniejsze, radosne emocjonalnie – dodaje Sia. – Wszystko w tym systemie ma swój cel i pomaga aktywować pozycjonowanie marki McDonald’s, aby wszyscy mogli cieszyć się pysznymi i przyjemnymi chwilami.

Zmienione opakowania będą wprowadzane stopniowo w ciągu dwóch lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj