Przed świętami chcieli sprzedać Polakom podrobioną kawę znanej marki. Mieli jej całą ciężarówkę

Niestety, kupując markowe produkty spożywcze, szczególnie z niepewnego źródła, nie można mieć stuprocentowej pewności, że są one oryginalne. W Polsce właśnie przejęto ciężarówkę wyładowaną podróbką markowej kawy. Prawdopodobnie miała ona trafić do klientów jeszcze przed świętami.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamierzali wprowadzić do obrotu prawie 1200 kg kawy oznaczonej podrobionym znakiem towarowym znanej marki. 39-latek oraz jego 52-letni kolega, za nielegalną działalność odpowiedzą przed sądem.

Podrobiona znana marka kawy

10 grudnia br. policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udali się w rejon Prądnika Czerwonego, gdzie przebywać miały osoby trudniące się nielegalnym obrotem towarami spożywczymi znanej marki. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy początkowo twierdzili, że nie posiadają żadnych zabronionych prawem towarów. Policjanci pomimo tłumaczeń przystąpili do przeszukania, w trakcie którego w pojeździe dostawczym zaparkowanym na terenie posesji ujawnili  ponad 1200 kg kawy opatrzonej znakiem towarowym znanej marki, którego 39-latek oraz 52-latek nie mieli prawa używać.

Mężczyźni swym działaniem spowodowali straty na prawie 200 tysięcy złotych na rzecz firmy posiadającej prawa własności do produktu. W związku z tym obaj sprawcy zostali zatrzymani. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 kartonów kawy z podrobionym znakiem towarowym.

Co im grozi?

Obaj mężczyźni odpowiedzą za obrót produktem oznaczonym podrobionym znakiem towarowym. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj