Noma właśnie ogłosiła… że się zamyka. Czy to koniec jednej z najsłynniejszych restauracji na świecie?

Fot. Autorstwa paz.ca - noma Restaurant in Copenhagen - Main Entrance, CC BY 2.0,

Kopenhaska Noma jest uznawana za jedną z najlepszych restauracji świata i może się pochwalić wszelkimi możliwymi nagrodami i wyróżnieniami. Właśnie zaskoczyła wszystkich, ogłaszając, że kończy działalność. To ostatnie miesiące, aby doświadczyć smaków tego miejsca.

Restauracja opublikowała w swoich mediach społecznościowych post, w którym informuje, że nadchodzą zmiany, Noma w obecnej formule kończy działalność.

Aby nadal być Nomą, musimy się zmienić. W związku z tym, drodzy goście i przyjaciele, mamy do przekazania kilka ekscytujących wiadomości. Zima 2024 będzie ostatnim sezonem nomy, jaką znamy. Rozpoczynamy nowy rozdział; noma 3.0.” – czytamy.

„Będzie to pionierska kuchnia testowa opierająca się na pracy nad innowacjami żywieniowymi i rozwojem nowych smaków. Będziemy dzielić się owocami naszych wysiłków szerzej niż kiedykolwiek wcześniej” – czytamy również w oświadczeniu restauracji. „Noma 3.0” była w fazie planowania przez ostatnie dwa lata. To okres, który mocno uderzył w branżę przez restrykcje pandemiczne. Redzepi stwierdził, że ten czas „nauczył nas, jak kruche mogą być nasze marzenia, jak niesamowicie wyczerpująca i trudna może być ta branża.”

Szefem kuchni trzygwiazdkowej Nomy jest René Redzepi. Restauracja serwuje nowoczesną kuchnię degustacyjną opartą na lokalnych składnikach pozyskiwanych naturalnie. Ponownie, już jako swego rodzaju laboratorium gastronomiczne, ma otworzyć swoje progi w 2025 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj