Ludzie wierzą, że mogą dostać Thermomix za darmo. Uwaga na ten przekręt!

„Gratulacje, wygrałeś Thermomix!” – niektórzy na widok takiego komunikatu zupełnie tracą głowę. Dostrzegli to oszuści, którzy w internecie wykorzystują naszą naiwność. Uwaga, można stracić pieniądze. Konkurs oczywiście jest fałszywy.

Źródło: Orange Blog

Thermomix to urządzenie ułatwiające codzienne gotowanie, bez którego niektórzy nie wyobrażają już sobie życia. Ta przyjemność nie należy jednak do najtańszych. Obecnie na zakup urządzenia trzeba przeznaczyć około 5 tys. zł. Dla wielu osób nadal jest to więc wyłącznie obiekt westchnień. Na celownik właśnie wzięli je internetowi oszuści. To tak zwana kampania phishingowa, przed którą ostrzega Michał Rosiak, ekspert zajmujący się cyberbezpieczeństwem w Orange – zobacz.

Post krąży na grupach miłośników Thermomix i gotowania. To fałszywy konkurs z okazji rzekomego jubileuszu firmy, która z tego powodu rozdaje produkowane przez siebie urządzenia. W rzeczywistości po kliknięciu w link trafiamy na fałszywe strony internetowe, gdzie po podaniu numeru telefonu stajemy się abonentem płatnego serwisu z grami. Prawdopodobnie wiele osób dopiero jakimś czasie orientuje się, że na ich rachunkach pojawia się płatna subskrypcja. Uważajcie na takie przekręty i nigdy nie klikajcie na podejrzane linki!

Źródło: Orange Blog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj