Koniec znanej restauracji po „Kuchennych Rewolucjach”. „Utarte” w Chrzanowie zamknęła się na stałe

Magda Gessler stworzyła w Chrzanowie restaurację "Utarte". Tak było 5 lat temu. Fot. materiały prasowe.

Kilka lat temu Magda Gessler odwiedziła Chrzanów, zostawiając w mieście po swoich „Kuchennych Rewolucjach” restaurację „Utarte”. To jedno z miejsc, które mocno zapisało się w pamięci fanów programu, chętnie odwiedzane przez gości i zbierające niezłe recenzje. Mimo to właśnie przechodzi do historii.

Przed rewolucjami restauracja w Chrzanowie nosiła nazwę „Piwnica”, a później „Stare mury”. Miejsce nie cieszyło się jednak dużym uznaniem i świeciło pustkami. To miała zmienić Magda Gessler, tworząc restaurację „Utarte”. Rewolucja się udała, z efektów zadowolona była też sama Gessler, a klienci zaczęli walić drzwiami i oknami. Od tamtej chwili minęło 5 lat i najwyraźniej dużo się zmieniło. Właściciel restauracji poinformował właśnie w mediach społecznościowych, że zamyka ją na stałe.

„Po 20 latach stania przy palnikach i serwisie na sali nadszedł czas oddać fartuch i spakować swoje noże. Pandemia, lockdowny, słabe lato, wypalenie zawodowe, wysokie koszty i pusty sejf sprawiają, że nie chce się już chcieć. Po wszystkich spędzonych razem latach w Piwnicy, Starych Murach i Utartych pora się pożegnać” – napisał.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od stałych gości lokalu, którzy nie kryją, że decyzja o zamknięciu bardzo ich zasmuciła.

„To bardzo smutna wiadomość. Ile razy u Was gościem było pysznie, do syta, do tego ta wspaniała atmosfera którą to miejsce ma/miało. Przyjeżdżałem sam czy ze znajomymi z Jaworzna bo u nas nie ma tak dobrej restauracji i ludzi z pasja kulinarną, daniami kuchni regionalnej…Dziękuję za smak, gościnność… Wszystkiego dobrego mimo wszystko” – napisał jeden z gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj