Klienci zauważyli, że z zestawów promocyjnych w McDonald’s zniknęła cola. To efekt podatku cukrowego

Klienci McDonald’s, którzy wybierają zestawy promocyjne, zauważyli, że teraz wśród napojów mogą wybierać jedynie pomiędzy wodą z gazem i bez. Zniknęła cola i inne słodzone napoje.

Po wejściu w życie wraz z nowym rokiem podatku cukrowego ceny słodzonych napojów w sklepach poszybowały w górę – w niektórych przypadkach nawet o jedną trzecią. Jak na razie zmian w cenniku udało się uniknąć McDonald’s, widać jednak, że sieć szuka oszczędności. W ostatnim czasie klienci wybierający zestawy promocyjne mogą wybrać już tylko pomiędzy wodą z gazem i bez. Nie można wymieniać ich na słodzone napoje.

Jak przyznaje cytowana przez portal Wirtualne Media Patrycja Pazio, corporate relations specialist w McDonald’s Polska, wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego.

– Jednocześnie wpisuje się ona w działania prowadzone przez naszą markę od kilku lat, mające na celu oferowanie gościom bardziej zbilansowanych posiłków. Pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli naszym gościom zakup wybranego napoju w ramach okazYEAH! O szczegółach poinformujemy wkrótce. Podkreślamy również, że okazYEAH! mają charakter dynamiczny, oferty zmieniają się i obowiązują w określonym czasie – przekazała Patrycja Pazio.

Podatek cukrowy, zgodnie z tłumaczeniami rządu, ma ograniczyć spożycie napojów słodzonych, a w rezultacie występowanie otyłości i innych chorób cywilizacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj