KFC i McDonald’s będą miały nową konkurencję. Do Polski wchodzi amerykański fast food Popeyes

Fot. Materiały marketingowe Popeyes

W przyszłym roku amerykańska sieć fast food Popeyes Louisiana Kitchen planuje otwarcie pierwszych restauracji w Polsce. W tym segmencie to silna konkurencja dla KFC i McDonald’s, które teraz dominują na rynku.

Informacje podają portale branżowe. Popeyes Polska ma też profil w mediach społecznościowych, gdzie zapowiada otwarcie lokali w roku 2023.

Główna siedziba firmy w naszym kraju tworzona jest we Wrocławiu. Popeyes jednocześnie wchodzi do Czech i Rumunii. We wszystkich krajach w ciągu 10 lat planowane jest otwarcie 600 restauracji. Jednocześnie rozwijana będzie sieć Burger King należąca do tego samego operatora Restaurant Brands International i McWin.

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy z McWin i jesteśmy przekonani, że ich duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej” – powiedział David Shear, prezes International Restaurant Brands International Inc., spółki macierzystej Burger King i Popeyes. – „To ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w serwowanie większej liczbie gości między innymi naszej kultowej kanapki Whopper® z grilla i odważnego kurczaka w stylu Luizjany. To duży krok w naszej ambitnej podróży ekspansji tych marek i cieszymy się, że możemy dalej zwiększać naszą obecność w Europie Wschodniej”.

Obecnie Popeyes w 30 krajach na całym świecie działa 3700 lokali pod szyldem Popeyes Louisiana Kitchen. Założona w Nowym Orleanie w 1972 roku firma ma ponad 50-letnią historię i tradycję kulinarną. Popeyes wyróżnia się menu w stylu nowoorleańskim, obejmującym pikantnego kurczaka, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki i inne regionalne produkty.

Z polskiego rynku fast food znika natomiast rodzima firma Mr Hamburger, która jeszcze kilka lat temu miała ambitne plany rozwojowe, a zaledwie w listopadzie otworzyła nowy lokal w Katowicach. Na decyzji zaważyły rosnące koszty prowadzenia lokali, o czym pisaliśmy niedawno – więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj