Jeśli kupujesz w Biedronce, sprawdź, czy nie masz w lodówce tych jajek. Wydano ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące partii jajek sprzedawanych w Biedronce. W trakcie badań wykryto salmonellę zarówno na skorupkach, jak w ich treści.

– Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – ostrzega GIS.

Szczegóły:

Produkt – Jaja świeże L Moja Kurka.
Najlepiej spożyć przed: 17.09.2021
Numer partii: 17/09/2021 PSK 98
Kod na skorupkach jaj: 3PL30211306

Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczęło wycofanie partii kwestionowanych jaj z obrotu oraz poinformowało odbiorców.

Zakład w ramach prowadzonej kontroli wewnętrznej dotychczas nie stwierdził niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych jak i badaniach laboratoryjnych.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu, nadzorujący producenta kwestionowanych jaj, w ramach postępowania pobrał próbki urzędowe z kurników, z których pochodzą kwestionowane jaja.

Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj