Do czego naprawdę służy dolna szuflada w piekarniku? To wcale nie jest miejsce na szpargały

Dolna szuflada jest stałym elementem większości kuchenek wolnostojących. Tak przyzwyczailiśmy się do jej obecności, że przestaliśmy się zastanawiać, do czego w rzeczywistości ona służy. Nie, wcale nie jest to miejsce na wszelkie kuchenne szpargały.

Pojemna szuflada zawsze zlokalizowana jest w dolnej części piekarnika. Większość z nas trzyma w niej formy i inne naczynia do zapiekania albo dodatkowe elementy piekarnika – ruszt, kratki czy tace. Zdarza się również, że dopiero po latach przypominamy sobie o istnieniu szuflady albo nigdy jej nie otwieramy – szczególnie, gdy jest dobrze zamaskowana.

Szuflady są one elementem w piekarników właściwie od zawsze, a wcześniej posiadały je niektóre kuchnie węglowe. Do czego zatem w rzeczywistości służy szuflada?

Jej przeznaczenie jest bardzo praktyczne i pomysłowe. W rzeczywistości szuflada służy do przechowywania potraw, które wyjęliśmy z piekarnika, aby dłużej utrzymać je ciepłe. Jeśli piecyk jest włączony, można umieścić w nie także jedzenie przygotowane na palnikach – na przykład usmażone kotlety. Takie rozwiązanie może być szczególnie użyteczne, gdy przygotowujemy obiad dla większej liczby osób, musimy podzielić pracę, aby potem wydać wszystko jednocześnie.

Przyznajemy, że do tej pory nie używaliśmy szuflady w ten sposób, na pewno jednak spróbujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj