Byli polską odpowiedzią dla McDonald’s, właśnie ogłaszają upadłość. Koniec sieci Mr Hamburger

Działali w Polsce dłużej niż McDonald’s, mieli lokale w wielu miastach i ambitne plany rozwoju. Niestety, ta historia ma smutny finał. Firma Mr Hamburger zgłosiła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Decyzja nie była spodziewana. Na początku listopada Mr Hamburger otworzył nowy lokal w centrum Katowic, firma zamieszczała też ogłoszenia rekrutacyjne i nowe promocje. Tymczasem kilka dni temu pojawiła się informacja o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Złożono go 29 listopada. W komunikacie podano powody, które przyczyniły się do problemów finansowych spółki notowanej na NewConnect. Boryka się z nimi cała branża gastronomiczna – drakoński wzrost kosztów spowodowany głównie wysokimi kosztami zakupu energii.

„Obecnie spółka nie ma możliwości dalszego prowadzenia działalności i stała się niewypłacalna, natomiast perspektywa dalszego wzrostu kosztów (energia elektryczna, gaz, asortyment, koszty pracownicze, itd.) powoduje brak wizji na jakąkolwiek poprawę jej sytuacji finansowej. Zarząd spółki podjął decyzję o konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, gdyż brak już było realnych szans na poprawę sytuacji finansowej spółki” – napisano w komunikacie.

Marka Mr Hamburger była obecna na rynku od 1990 roku, gdy otwarto pierwszy lokal w Chorzowie. Spółka miała plany rozwoje, miało powstać 35 nowych lokali, w tym także w formule drive thru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj