Gastronomia znów obrywa przez epidemię. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Liczba osób zarażonych koronawirusem rośnie lawinowo. W tej sytuacji rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie restrykcji. Od soboty 10 października obowiązują także ograniczenia w lokalach gastronomicznych.

Cały kraj został objęty strefą żółtą – poza obszarami, w których zarządzono strefę czerwoną – tam obostrzenia są jeszcze dalej idące.

Na terenie całego kraju w lokalach gastronomicznych należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe. To oznacza znaczne ograniczenie liczby klientów, którzy w jednym czasie będą mogli zjeść na miejscu. Do lokalu można wejść tylko z zasłoniętym nosem i ustami. Zdjęcie maseczki możliwe jest wyłącznie na czas jedzenia. Obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje także obsługę.

Obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w imprezach okolicznościowych – weselach czy chrzcinach. W strefie czerwonej jest to 50 osób, w pozostałych powiatach – 75 osób. Ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

W strefach czerwonych gastronomia może działać tylko od 6.00 do 22.00 – nie dotyczy to sprzedaży dań na wynos.

W lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj